Dokunmatik Membrane Switch (Kapasitif devre folyosu)

Dokunmatik Membrane Switch ( Kapasitif devre folyosu ) Nedir ?

Kapasitif Sensör Folyosu , firmamız tarafından başarıyla üretilmektedir. Küçük ev aletlerinden , akıllı ev sistemlerine , otomotiv sektörüne , medikal sektörüne , endüstriyel mutfak sektörüne kadar oldukça yaygın kullanım alanı mevcuttur.

Bu üretim tipimizde de yine electroluminescent aydınlatma uygulaması ve ledle aydınlatma uygulaması yapabilmekteyiz. Bu üretim tipinde ITO Film kullanılır ve aşındırma yöntemi veya gümüş iletken baskı yöntemiyle üretim yapılabilir. ITO’nun yapısı ışığı geçirgen olduğu için ışıklı kapasitif devre yapılarında müşterilerimiz genelde ITO tercihinde bulunur.

Kapasitif sensör folyosunun devresinin fonksiyonelliğini tamamlaması için kapasitif sürücü kartına ihtiyaç vardır. Custom Design olarak firmamız ülkemizde ve özellikle Avrupa’da , özellikle otomotiv sektörü tarafından çokça tercih edilmektedir.

Kapasitif Devre Nasıl Çalışır ?

Herhangi iki iletken nesne arasında endüksiyon kapasitansı vardır. Normalde panelin dört açısına bir gerilim uygulanır ve bu, ekranın tüm yüzeyine eşit olarak yayılır; Parmaklarımız dokunmatik düğmeye yaklaştığında, parmakların ve zeminin oluşturduğu endüktif kapasitans, toplam endüktif kapasitansın değerini artıracaktır. Kapasitif dokunmatik tuş IC, bir tuşun endüktif kapasitans değerinin değiştiğini algıladığında belirli bir sinyal verir. Kapasitif dokunmatik tuş için mekanik bir yapı olmadığından, tüm algılama elektrik miktarındaki küçük bir değişikliktir, bu nedenle her türlü parazite karşı daha hassastır. Bu nedenle, sensörün tasarımı ve dokunmatik IC seçimi çok kritiktir.

Kapasitif dokunmatik anahtarlar, polyester veya diğer film malzemelerinden üretilebilir ve tasarımcıya her türlü grafik çözümü ve büyük etki ve efektli bir arkadan aydınlatma için geniş bir özgürlük sağlar. Stil Elektronik’ten özel kapasitif anahtarınızı sipariş ettiğinizde kapasitif devre folyosu ve talebiniz içerisindeyse , alt yapıştırıcı tutkal ve ön görsel ile birlikte yekpare bir ürün alırsınız. Kapasitif anahtarınızı ön panelli veya ön panelsiz olarak da sağlayabiliriz.

Kapasitif Dokunmatik Folyoların Avantajları

 • Uzun ömür, devrenin ömrü genellikle 10 yıldır ve kullanım süreleri ile sınırlı değildir.
 • Suya ve toza dayanıklı çözümler sunmaktayız.
 • Arkadan aydınlatması çok kolay ve düşük maliyetli
 • Farklı materyal tercihlerimiz sebebiyle Inmold elektroniğe uygun üretim yapıyoruz.
 • Stil Elektroniğe açacağınız taleplerde inmold uygulaması yapacağınızı belirtmeniz durumunda ona göre üretim yapılır.
 • Şık görünüm, esnek tasarım, 125 mikron ile 1mm aralığında değişken polyester ve polikarbonat dekoratif paneller olarak kullanılabilir, her türlü sanat ve desenle basılabilir
 • Birden çok tuş ve potansiyometre
 • Son derece hızlı dokunma tepkisi -160 milisaniye
 • Çok düşük akım gereksinimleri
 • Tek veya çoklu dokunma
 • Ürün yükseltmeleri veya güçlendirme için mükemmel bir çözüm
 • Uygun fiyatlı teknoloji
Open chat