Grafik Paneller

Panel Etiket ( Grafik Panel - Leksan Panel)
 
Müşteriniz veya son kullanıcının ürününüzle etkileşime girdiğinde gördüğü ilk şey olabilir. Bu sebeple ürün dayanıklı, çekici ve işlevsel olmalıdır.

Stil Elektronik olarak grafik kaplama baskı uzmanlığımız sayesinde özel grafik kaplamalarınızı dayanıklılık sağlamak için çeşitli şekillerde, boyutlarda ve malzemelerde üretebiliriz. Aslında, alt yüzey grafikleriyle, kaplama malzemenin iç kısmına yapılır, böylece kaplamanın grafikleri kullanımdan veya temizlemeden düşmez. Hatta bir çok kimyasala karşı oldukça dayanıklıdır.

Stil Elektronik, 125 mikron ile 1000 mikron ( 1 mm ) arasında değişen kalınlıkta çeşitli kaplama malzemeleri sunmaktadır.Grafik kaplama malzemesinin seçilmesi, son kullanıcı uygulamasına ve güneş ışığına ve kimyasal maddelere maruz kalma da dahil olmak üzere kullanılacak ortama bağlıdır. Maliyet de dikkate alınır. Polikarbonat ve Polyester, grafik kaplamalar için en yaygın kullanılan malzemelerdir.

1 - ) Polikarbonat kaplamalar

PC Film veya Leksan olarak da bilinir. Polikarbonat kaplamaların kesilmesi, yazdırılması ve tekstüre edilmesi kolaydır. Ancak, 100.000 çalıştırmadan sonra aşınma belirtileri gösterebilirler. Çevre kimyasallara maruz kalırsa, koruma için sert bir kaplama kullanılmalıdır. Polikarbonat kaplamalar her kalınlıkta optik olarak berraktır ve daha keskin bir kabartma sağlar. Polikarbonat, polyesterden daha düşük maliyetlidir. Çoğu kullanıcı polyester yerine polikarbonat kaplamaların görünümünü tercih eder.

2-) Polyester (PET) grafik kaplamaları 

Bu malzeme daha ince ve daha esnektir. 1.000.000 çalıştırmadan sonra hiçbir aşınma belirtisi göstermez. Aynı zamanda kimyasallara ve zorlu ortamlara karşı üstün dirence sahiptir. Polyester, polikarbonattan daha pahalıdır. (Bu malzeme endüstriyel ve askeri grafik bindirmeleri için mükemmeldir.)
 
GRAFİK PANEL ( Panel Etiket ) 

Panel Etiket, insan-makine ara yüzü için herhangi bir modern kontrol bileşeninin hayati bir parçasıdır. “Operatör ara yüz panelleri” olarak da adlandırılan bir çok çeşitli endüstriler kontrol paneli kaplamaları kullanır. Bazı örnekler:
 
• İmalat ve sanayi makineleri
• Yapı ekipmanı
• Asansör kumandası gibi servis ekipmanları
• HVAC ve soğutma ekipmanları
• Ulaşım ve deniz
• Askeri
 
Açıkçası, her kontrol paneli kaplaması, bir operatörün belirli bir görevi yerine getirebilmesi için özel olarak tasarlanmış olmalıdır. Bu, detaylara dikkat edilmesi ve sezgisel grafiklerin sağlam bir kullanıcı ara yüzü deneyimi sunan uzun ömürlü bir grafik kaplaması oluşturmak için kritik faktörler olduğu anlamına gelir. Stil Elektronik olarak, temel yetkinliğimiz, ürününüzün ve kullanıcılarınızın benzersiz arabirim gereksinimlerini karşılamak için özel grafik kaplamaları tasarlamak ve üretmektir.
                           
     
Open chat