PCB+ Membrane Tuş Takımı

PCB+ MEMBRANE TUŞ TAKIMI NEDİR?

PCB Membrane , tüm membrane geçiş teknolojilerini tek bir cihazda bir araya getirir. Bir PCB Membrane anahtarı membrane yerleşimi için bir destek olabilir veya elektriksel yolları besleyen bir devre olarakta kullanılabilir. PCB ‘’ baskılı devre kartı ‘’ anlamına gelir ve tipik olarak reçine kaplamalı bakır kaplı bir levhadan veya fiber bir malzemeden üretilir.

FR-4 bugüne kadar PCB üretiminde kullanımı en yaygın olan malzemedir. Üzerinde bakır bulunan levha ‘’ bakır kaplı laminat ‘’ olarak adlandırılır. Kullanılan levha veya fiber malzeme , reçine malzemesi ve oranları laminasyonun tip tanımını belirler. ( FR-4 , CEM – 1 , G-10 vb. ) Sonuç olarak laminasyon özellikleri üretilir. Aside dayanıklı maske bakır kaplı levha üzerine serigrafi yöntemiyle aktarılır ve açıkta kalan kısımlar asit indirme yöntemiyle asit kullanılarak kazınır. Açığa çıkan bakır yollar bakırın korozyondan korunması için çeşitli metallerle kaplanmıştır.
 
Kısacası kullanılan materyaller, üretim süreci ve tekniği farklı olsa da membrane switch tuş takımı ve PCB kartlı tuş takımı arasında kayda değer bir farklılık söz konusu olmamaktadır. Talepleriniz doğrultusunda hem flexible membrane switch tuş takımı hemde PCB tuş takımı üretimimiz söz konusudur.
Open chat